Eyüp Kombi Servisi

Eyüp Kombi Servisi

Eyüp Kombi Servisi

İstanbul’un en güzide ilçelerinden birisi olan Eyüp de kalitemi işinin ehli Eyüp Kombi Servisi arayanlar bulunmaktadır. Kombi servisleri oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bu servislerin vermiş olduğu hizmet kalitesine bağlı olarak kış içerisinde peteklerden randıman alınır. Eyüp Kombi Servisi hizmeti vermekte olan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar işini hakkı ile yapmakta olan firmalar ile baştan sağma olarak yapanlar olarak ikiye ayrılmaktadır.

Tamirat İşlemleri

Kombiler zaman zaman arıza verebilir. Bu arızanın ev de kendi şartlarımızda giderilmesi bazen mümkün olmamaktadır. Kombilerin çoğu elektronik olarak üretilmekte ve bazı garanti süreleri bulunmaktadır. Bu garanti süreleri zarfında kombi tamiri servisi hizmeti garanti kapsamında alınması mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken konu garantisi devam eden cihazın arızalanması durumunda mutlaka kendi servisi ile irtibat kurularak, tamir işlemlerinin başka bir tamir hizmeti veren yer tarafından alınmamasıdır.

Bu arıza durumunda hizmetin başka bir firma tarafından alınması garantinin bozulmasına sebep olmaktadır. Bu sebep ile garanti süresinin bitmemesi durumunda Eyüp kombi servisi olarak kombimizin bayisi ile iletişim içerisinde bulunmak gerekmektedir.

Eyüp Kombi Servisi

Kombiler güvenlik ve sağlıklı hizmet vermeleri açısından belli zamanlarda bakımlarının yapılması gerekmektedir. Kombi bakımı servisihizmetinin zamanında alınmaması çeşitli sıkıntılara sebep olmaktadır. Bu bakımların yapılmaması sebebi ile birçok istenmeyen olay yaşanmaktadır. Bu olayların yanı sıra bu bakımların zamanında yapılması ile yapılmaması arasında büyük bir ısı ve fatura farkı bulunmaktadır. Bu sebeplerden olumsuz etkilenmemek adına kombi bakımlarının uygun bur Eyüp kombi servisi tarafından yapılması uygun olacaktır.

Bakım hizmetinin düzenli bir şekilde yapılması kombinin ömrünü de etkilemektedir. Bu bakım işlemleri genelde 2 sene içerisinde yapılması tavsiye edilmektedir. Bu kışın daha sert geçmese veya geçmemesi ile de değişin bir dirimdir. Kışın sert geçtiği bölgelerde bu bakım her sene yapılabilir. Ege bölgeleri gibi kışın zayıf geçtiği bölgelerde ise 3 sene olarak bu süre belirlenebilir.

Tamirci Seçimi

 Kombi elektronik bir sistem ile çalışmakta olan bir düzenektir. Bu bakımdan tamir süreci oldukça önemlidir. Bu süreç işin ehli olmayan birisine teslim edilmesi halinde bu aksamın tamamı ile bozulması ve çok büyük tehlike ve masraflar ile karşılaşılması mümkün olmaktadır. İşin ehli birinin bu tamirat işlemini gerçekleştirmesi ile bu durum tersine dönmektedir. Kombi tamircisiolarak çalışan ekibin tamirini yapmış olduğu marka ile ilgili bilgisinin bulunması ve bu konuda tecrübeli olması oldukça önemli olan unsurlar arasındadır.

Servis Ücretleri

Tamir ve bakım yaptırmak garanti kapsamında ise çoğu zaman bir ücret mukabilinde yapılmamaktadır. Bu durumun kullanıcı hatası olduğu anlaşılması durumunda bir bedel ödenmektedir. Genel itibari ile her hangi bir parça değişimi yapılmaması durumlarında servis ücretleri sabit olarak alınmaktadır. Değişen parçanın garanti kapsamında olup olmadığına bakılarak bu fiyat parçanın niteliğine göre değişiklik göstermektedir.

Garanti kapsamı içerisinde bulunması durumunda kombiye yapılacak tüm iş ve işlemler ücretsiz olarak yapılmaktadır. Garanti süreci devam etmekte olan cihazlara yetkili servislerin dışında hiç kimsenin müdahale etmesine müsaade edilmemelidir.

Bu durumun çok basit ve hemen tamir edilebilir bir durum olması halinde bile bu müsaade verilmemelidir. Bu durumun ne kadar basit bir işlem olduğuna bakılmaksızın garanti iptal edilmektedir. Bu garantinin iptal edilmesi ileride garanti kapsamına giren ciddi bir sorunun garanti kapsamında çözülememesi anlamına gelmektedir. Bu da ciddi anlamda bir kayıp anlamına gelmektedir. Servis hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.×