Küçükçekmece Kombi Servisi

Küçükçekmece Kombi Servisi

Küçükçekmece Kombi Servisi

Küçükçekmece kombi servisi ısıtma sisteminin beyni olan kombilerin ve peteklerin bakımı ve tamir işlerinde hizmet vermektedir. Kombiler bireysel kullanım amacı ile üretilmiş elektronik cihazlardır. Her ne kadar uzun ömürlü olarak üretilmiş ise de zaman zaman arızalar meyana gelmektedir. Küçükçekmece kombi servisi il kombi arızalarınızın onarımını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda yılda bir yapılması gereken bakım işlemlerinizde de bu servise başvurabilirsiniz.

Kobiler, ısıtma sisteminin beyni olan cihazlardır. Kat kalorifer zamanlarında kazanlarda depolanmış suların ısıtılması ve borlar yardımı ile suyun peteklere ulaştırılması sağlanırdı. Günümüzde bu ısıtma sistemi doğalgaz ile yapılmaktadır. Konutun ya da iş yerlerinin ısıtma ve sıcak su ihtiyacını sağlayan ve doğalgaz ile ısıttığı suyun borular yardımı ile peteklere ulaşmasını sağlayan cihazlar kombilerdir. Kombiler her elektronik alet gibi marka ve model olarak çeşitlenmektedir. Aynı zamanda çok az yer kaplayan duvara asılan bir cihazdır.

Küçükçekmece Kombi Servisi

Kombiler üretilirken 2 çeşit olarak üretilmiştir. Hangisinin kullanılması gerektiğine kullanılacak mekanın durumuna göre eğitimli ve konusunda deneyimli kişiler karar verebilir. Bu 2 çeşitten ayrı olarak kombilerde aynı zamanda ısıtma kapasitesine göre modeller üretilmiştir. Isıtma kapasitesine göre ise ısıtması gereken metre kare düşünülerek tercih edilir. Yeni tasarımlar ile şekillenen kombiler de zaman geçtikçe elektronik kullanımı daha pratik modellerde üretilmiştir.

Hermetik Tip Kombiler; Açık yanma odası olmayan, bacaya ihtiyaç duymayan, kapalı hücre biçiminde olan, doğalgaz için ihtiyaç duyduğu havayı dışarıdan fan ile alan ve yanma sonrasında oluşan atık gazı dışarıya beren kombilerdir. Hermetik özellikli kombiler hava akım borusu ile dış ortama bağlanırlar.

Bacalı Tip Kombiler; Bulunduğu ortamın havasını kullanan baca bağlantısı ile atık havayı dışarıya aktaran kombiler bacalı tip kombiler olarak adlandırılır. Bu tip kombi kullanımında bacanın kaliteli ve çok iyi bir ürün olması çok önemlidir. Bacalı tip kombilerde ev ya da işyerlerinde genellikle kapalı ya da açık balkon benzeri yerlere monte edilmesi gereklidir. Banyolara konulması kesinle uygun değildir.

Kombi alımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kombi alımı yaparken hepimiz bilenen markalar ve özelliklerini inceleriz. Marka olarak bilinen ürünleri tercih sebebi genellikle servis ağının büyüklüğüdür Çünkü elektronik aletlerde yaşanabilecek sıkıntıların çözümü için mutlaka yetkili servislerden yardım almak gerekliliğidir.

Doğalgaz gibi ısınmada kolaylık ama bir aksilik ve sorun halinde bomba etkisi ile patlamalara neden olabilecek bir gazın sisteminin hem kurulmasında hem kullanılan malzeme ve cihazlarda mutlaka markalı ürünler kullanılmalıdır. Aynı zamanda tesisat ve cihazların kurulumunda eğitimli ve tecrübeli insanların görev yapması gereklidir. Alacağınız kombinin ne kadar pahalı ve iyi bir marka olmasından çok kuracak ve sistemi bağlayacak kişinin tecrübesi daha önemlidir.

Kombi ve Isıtma Sistemi Bakımı

Kombiler ve petekler zamanla ev ve işyerleri ya da kurulan mekanın durumuna göre zamanla toz ve pislik birikmesine neden olur. Bu tozlar ve pislikler bir süre sonra hem kombinin çalışmasını aksatır hem de peteklerin içerisinde hava birikmesine peteklerin ısınmamasına neden olur. Bu nedenle en az yılda bir kez sistemin tamamının bakımının yapılması gereklidir.

Kombi ve sistemin bakımında kombi tamircisi denilen insanlar dışında yetkili servislerden hizmet almak gereklidir. Aksi takdirde kombi bakımı servisi hizmeti alınmaması halinde ileride kombi değişimine kadar gidebilecek sorunlar ortaya çıkabilir.

Küçükçekmece kombi servisi konusunda eğitimli personelleri ile kombi bakım ve onarım işlerinizi yapmaktadır. Firmamız kombi tamiri servisi olmasının yanında değişiklik durumunda tüm parçalarda sizlere garanti sunmaktadır. Sizler bu tarz ihtiyaçlarınızda kaliteli hizmet almak adına bizlere ulaşabilirsiniz. Küçükçekmece kombi servisi araması şeklinde bizlere web sayfamızdan da ulaşabilirsiniz.×