Kombi Bakımı Servisi

Kombi Bakımı Servisi

Kombi Bakımı Servisi

Kombi bakımı servisi, kombi alan müşterilere teknik destek verme amacı güden bir kuruluştur. Kombi üretimi gerçekleştiren şirketler, müşteri memnuniyetini sağlamak adına kaliteli malzeme kullanarak ürettikleri ürünün uzun ömürlü olmasını sağlarlar. Ancak doğal yollarla veya kullanım hatasından kaynaklanan arızaların önüne geçmek mümkün olmamaktadır. Bu sebeple şirketler, kombi bakımı servisi ile kombi alan müşterilerine bakım ve onarım hizmeti verirler.

Kullanılan kombilerin sadece arızalanması sonucu değil, düzenli bakımının yapılması gerekir. Bu sayede daha verimli çalışabilir. Kombi servis sağlayıcıları, müşterilerin her yıl sonbahar ayında kombi bakımını düzenli yaptırmasını tavsiye ediyor. Bu sayede yaşanılacak arızaların önene geçilebileceği gibi enerji tasarrufu da sağlanmış oluyor.

Kombi Ne İşe Yarar?

İnsanlar evlerini ısıtmak için birbirinden farklı yöntemler kullanır. Eski yıllarda soba da yakılan kömür, talaş, odun gibi yakıtlar ile evin ısınması sağlanırdı. Zamanla kaloriferlerin kullanımı yaygınlaştı ve insanlar uzun bir süre kömürle ısıtılan kaloriferleri kullandı. Doğalgazın yaygınlaşması ile bu ısınma yöntemleri yerini kombilere bıraktı. Hem suyu hem kaloriferleri ısıtan doğalgaz, kullanım açısından da kolaylık sağladığı için daha fazla tercih edildi. Doğalgazın ev içerisindeki kullanımını ve kontrolünü sağlayan kombiler sayesinde insanlar, her odayı farklı ısı ayarlarında tutma fırsatı elde ediyor. Kömür veya soba gibi is ve kararmaya neden olmayarak ortam kirliliğine sebep olmuyor. Ancak bakımı yapılmadığı zaman ısıtmada zorluk yaşayan kombilerin her yıl bir kere kombi tamiri servisi tarafından kontrolünün yapılması gerekiyor.

Kombi Neden Arızalanır?

Kombiler, her makine gibi sık kullanımı sebebiyle arızalanabilir. Kombiyi doğru kullanmak ve bakımını yapmak olası arızaların önüne geçse de bazen doğal sebeplerde bozulmasına yol açar. Sık yaşanan elektrik kesintisi devrelerin arızalanmasına sebep olur. Yüksek voltaj gerilime maruz kalan kombiler artık çalışamaz hale gelir. Sürekli kullanımda olduğu için borular tıkanabilir ve bu da farklı arızalara sebebiyet verir. Ya da kullanımdan kaynaklanan arızalar meyana gelir. Bunların önüne geçmek pek mümkün olmasa da kombi bakımı servisi ile tamiri gerçekleştirilebilir. Bunun için kombi servis sağlayıcısıyla iletişime geçmek yeterli olacaktır.

Kombi Bakımı Servisi

Kombi bakımı servisi ile kombilerde yaşanan arızalar, tıkanmalar giderilebiliyor. Kombi garanti süresi boyunca ücretsiz hizmet veren bakım servisleri, garanti süresinin bitimi itibariyle ücretli hizmet vermeye başlıyor. Günümüzde yaygın olarak kullanılan kombilerin düzenli bakımının yapılması ile %35 ısı tasarrufu yaptığı saptanmıştır. Sonbahar aylarında yapılması tavsiye edilen bakımın ertelenmesi ısıtma sorunlarına yol açıyor. Bakım servisi önce kombiyi kontrol ederek parçaların çalışıp çalışmadığını kontrol ediyor. Herhangi bir sorun tespit edildiğinde ilgili parça tamir ediliyor veya değiştiriliyor. Ardından boruların kontrolü yapılıyor. Tıkalı veya sızdıran boru varsa gerekli tamir gerçekleştiriliyor.

Kombi Bakımı Ne Tür Avantajlar Sağlar?

Olası elektrik kesintileri, yüksek voltaj gerilime maruz kalmak, boruların tıkanması gibi sebepler kombilerin arızalanmasına sebep olur. Düzenli bakım yaptırmak bu sorunların en aza indirgenmesini sağlıyor. Isıtma kalitesini arttırarak enerji tasarrufuna yol açıyor. Olası arızaların önüne geçme fırsatı sunuyor. Ayrıca peteklerin tam kapasite çalışmasını sağlayarak, gerekli enerji miktarını en aza düşürüyor. Bu sebeple düzenli olarak kombi bakımını yaptırmak gerekiyor. Bunun için her kombinin kendi servis sağlayıcısından destek alınmalıdır.

Alanında uzman kombi tamircisi, kombilerin bakımını gerçekleştiriyor ve arızalı parçaları değiştirirken orijinal parça kullanıyorlar. Bu sayede kombi daha uzun ömürlü olarak kullanılabiliyor. Sizde kış aylarında enerji tasarrufu ile daha konforlu ısınma sağlamak için kombi bakım servisi sağlayıcınız ile iletişime geçebilirsiniz.×